Logo

Analiza przypadku dla ADANI POWER Limited

Analiza przypadku dla  ADANI POWER Limited

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opis lokalizacji:

Adani Power Ltd. wprowadza project implementacji 9,000 MW Termicznej elektrowni opartej na węglowym surowcu w Mundrze obszar Kutch, Gujarat oraz Nagpur, Maharashtra w Indiach.

 

Wymagania projektu:

Adani Power Ltd. miała na celu aktualizację i polepszenie swojego bezpieczeństwa i nadzoru wewnątrz i na zewnątrz obszaru elektrowni. W większości odległości od głównego centrum zarządzania były bardzo długie, więc standardowe okablowanie koncentryczne było wysoko kosztowne i niepraktyczne w implementacji. Została podjęta decyzja o użyciu dekoderów sygnału analogowego na cyfrowy umożliwiających użycie wyspecjalizowanych kamer PTZ ze strumieniem wideo w czasie rzeczywistym.

Dobrze zorganizowany i nastawiony na użytkownika system monitorowania i nadzoru CCTV, który może być zaimplementowany nawet na obiektach w trakcie budowy, znacznie pomaga nadzorcom w kontrolowaniu obiektów.

 

 

  • 24x7 automatyczny nadzór i nagrywanie.
  • Nisko kosztowa metoda monitoringu ogromnych połaci terenu.
  • Nagrywanie oraz sieciowa transmisja w czasie rzeczywistym z ponad 20-stoma użytkownikami połączonymi jednocześnie.
  • Efektywne zarządzanie zdarzeniami oraz profesjonalna wizualizacja i weryfikacja alarmów.

 

Przedstawienie Projektu:

Przy zaostrzonych rygorach bezpieczeństwa wewnętrznego wśród wielu organizacji, wymagania nisko kosztowych i solidnych rozwiązań nadzoru CCTV wewnątrz oraz na terenie ogromnych lokacji, takich jak elektrownie, nigdy nie było tak wysokie. Zapotrzebowanie na zdalny nadzór i centralną kontrolę ogromnych wielo lokacyjnych operacji cały czas rośnie. Przeglądanie wielu analogowych kamer w centrum zarządzania monitoringu mających podgląd na niesamowicie rozległy obiekt, wymaga znacznej ilości okablowania oraz wyposażenia.

Technologia Wideo IP zyskała miano solidnej i niezawodnej, wysokiej jakości oraz nisko kosztowej alternatywy dla technologii analogowej, zastępując plątaninę kabli koaksjalnych na pojedyncze połączenie ethernetowe. Dodatkowo, gdy Wideo IP jest połączone z najnowszą transmisją bezprzewodową jest to warte uwagi rozwiązanie zdalnego monitoringu.

Nadzór 4600 pracowników w wielu lokacjach naraz odbywa się w siedzibie w Ahmedabad.

Dzienny nadzór nad tysiącami pracowników, setkami maszyn i całą masą spraw, wymaga oczywiście wysoko wyspecjalizowanego systemu do monitoringu i nadzoru, który pomaga kierownictwu zredukować stres psychiczny i zwiększyć wydajność oraz bezpieczeństwo pracowników i maszyn.

 

Implementacja:

SAMSUNG SPD-3750T Analogue Speed Dome Camera, ALNET SYSTEMS Enkoder NSE4000, który został użyty do konwersji sygnału analogowego na cyfrowy. Enkoder NSE4000 został podłączony do systemu NanoStation5, który służy do transmitowania danych bezprzewodowo po sieci IP wewnątrz głównej siedziby elektrowni. Moduły zostały zainstalowane indywidualnie na słupach użytkowych z kamerami oraz w samym budynku. Wszystkie bezprzewodowe kamery IP zostały podłączone do jednego serwera opartego na oprogramowaniu Alnet Systems Netstation. Dzięki temu serwer potrafi nagrywać sygnał ze wszystkich kamer naraz z aktywacją na ruch przez ponad miesiąc. Użytkownicy oraz operatorzy mając dostęp do nagrań podglądu archiwum itp. poprzez lokalne łącze sieciowe, każda z tych osób ma przyznane swoje zaawansowane prawa użytkownika do aplikacji. Dzięki temu możliwa była kontrola kamer CCTV lokalnych oraz tych w innych lokacjach ponad 500 kilometrów dalej poprzez zabezpieczone łącze sieciowe. Dodatkowo przez łącze internetowe możliwy jest podgląd kamer i serwera z każdego miejsca na świecie przy użyciu komputera lub telefonu.

Punkty dostępu NanoStation5 zostały zamontowane na dachu głównego budynku elektrowni , pozwalając na połączenie bez przeszkód pomiędzy punktami dostępu a indywidualnymi modułami na całej lokacji. Każdy bezprzewodowy moduł jest podłączony do skrzynki zewnętrznej NEMA IP66, która zawiera nieprzerwalne zasilanie sieciowe z podtrzymaniem do 24h, zapewniając ciągłą pracę monitoringu na wypadek awarii zasilania. Umożliwiło to utworzenie samowystarczalnego punktu CCTV odpornego na działanie warunków zewnętrznych.

 

Wykonanie:

 

 

Zautomatyzowane lokacje takie jak elektrownie wymagają 24 godzinnego nadzoru w czasie rzeczywistym w celu prewencji uszkodzeń lub ataku. Rozwiązania CCTV dostarczone przez Alnet Systems umożliwiają 7 dni w tygodniu 24 h dziennie niezależne i zdalnie sterowane operacje z nagrywaniem w czasie rzeczywistym i mogącym być zarządzanym z innych komputerów gdziekolwiek na świecie lub w sieci wewnętrznej. Jest to profesjonalne oprogramowanie zarządzające wydarzeniami, video, alarmami itp. z możliwością szybkiej weryfikacji i reakcji na szeroki zakres zdarzeń do każdej akcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zalety bezprzewodowej sieci CCTV Wideo IP zawierają:

  • Znaczna redukcja okablowania i spadek kosztów.
  • Doskonała jakość obrazu w jakości HD
  • W pełni skalowalna - dodatkowe kamery mogą być dodane z każdego miejsca w sieci bez dodatkowego okablowania
  • Kamery mogą być zarządzane i przeglądane z każdego miejsca w sieci.

Transmiter oraz odbiornik dostarcza pełen zakres kanałów audio oraz interfejsu szeregowego do kontroli kamer PTZ.

 

Opinie:

 

- "System nadzoru był niezwykle przydatny podczas naszej pracy" . 

- "Każdy dostawca energii elektrycznej ma w swoim grafiku planowane wyłączenia prądu w celach konserwacyjnych, podczas których może być bardzo dużo firm kontraktowych wykonujących swoje zlecenia w naszej lokalizacji. Z nowym systemem nadzorowania możemy zapewnić bezpieczeństwo oraz progres prac konserwacyjnych nawet na każdym indywidualnym poziomie.