Logo

Analiza przypadku Dystrykt uliczny Race Course Ring Road, nadzór ulic, Rajkot, Gujarat

Analiza przypadku Dystrykt uliczny Race Course Ring Road, nadzór ulic, Rajkot, Gujarat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opis lokalizacji:

Dystrykt uliczny Race Course Ring jest ogromnym terenem zlokalizowanym w sercu Rajkot w Indiach. Jest to idealne miejsce do spacerowania w dzień i w nocy. Główne atrakcje to dziecięcy park uliczny, plac zabaw Fun World i Baal Bhavan. Poza tym miejsce oferuje również wewnętrzny stadion, pole gry w krykieta, hokeja na trawie, piłki nożnej, siatkówki, siłownię, basen i dużo więcej. Dostępne są również ławki cementowe na całej długości granicy toru.

 

Wymagania projektu:

Według słów komisarza Policji H.P. Singh (Rajkot): “Moim marzeniem oraz wizją jest posiadanie kamer CCTV. To by w rzeczy samej zmniejszyło stopień przestępstw dzięki łatwiejszej możliwości złapania przestępców. Oczywiście takie zabiegi kreują świadomość ludzi, że są kontrolowani w każdej chwili, więc zastanowią się dwukrotnie zanim popełnią przestępstwo.

Komisarz Policji w Rajkot chciał poprawić bezpieczeństwo dzięki kamerom HD z funkcją dzień/noc z pomocą firmy Proeyetech Elektrotekniks Pvt Ltd. Kamery miały pokryć cały teren początku i końca dystryktu Race Course Ring Road, w celu wychwycenia aktów kradzieży terroru, zarządzania ruchem oraz bezpieczeństwa publicznego podczas masowych wydarzeń, zgrupowań itp.

 

Przedstawienie problemu:

Większość lokacji było w dalekiej odległości od centralnego pomieszczenia monitoringu, które znajduje się w głównym budynku Policji w Rajkot, tradycyjny kabel koncentryczny nie był niestety efektywnym i tanim rozwiązaniem, był niepraktyczny w implementacji.

 

Zaproponowane rozwiązanie:

Proeyetech Elektrotekniks Pvt. Ltd. stworzyło rozwiązanie oparte na zbrojonym kablu światłowodowym oraz bezprzewodowym połączeniu Point 2 Point w celu zapewnienia idealnej stabilności łącza i 100% bezpieczeństwa. Została również podjęta decyzja do użycia wysokiej jakości kamer HD z funkcją dzień/noc oraz HD PTZ, które mogą być sterowane manualnie oraz automatycznie w celu monitorowania pojedynczej osoby lub grupy osób na dystansie 500 metrów i 360o oraz 90o od podłoża wzwyż.

Dobrze zorganizowany, przyjazny dla użytkownika system monitoringu CCTV, który został utworzony z pomocą doświadczonych ekspertów, pomaga oficerom policyjnym analizować pracę monitoringu na żywo.

 

 • 24x7 monitoring i zdolność nagrywaniaprzez 30 dni.
 • Ekonomiczna i efektywna metoda monitoringu na ogromną skalę.
 • Wspierana przez sieć światłowodową w topologii pierścienia o przepustowości 1000 Mbps oraz idealnej stabilności.
 • Nagrania z kamer FULL-HD w czasie rzeczywistym i transfer sieciowy z ponad 20 użytkownikami połączonymi naraz.
 • Efektywne zarządzanie zdarzeniami oraz profesjonalna wizualizacja i weryfikacja alarmów.

 

Przedstawienie projektu:

Przy zaostrzonych rygorach bezpieczeństwa wewnętrznego wśród wielu organizacji, wymagania opłacalnych i solidnych rozwiązań nadzoru CCTV wewnątrz oraz na terenie ogromnych lokacji nigdy nie było tak wysokie. Zapotrzebowanie na zdalny nadzór i centralną kontrolę ogromnych wielo lokacyjnych operacji cały czas rośnie. Przeglądanie wielu analogowych kamer w centrum zarządzania monitoringu mających podgląd na niesamowicie rozległy obiekt wymaga znacznej ilości okablowania oraz wyposażenia. Technologia monitoringu IP zyskała miano solidnej i niezawodnej, wysokiej jakości oraz nisko kosztowej alternatywy dla technologii analogowej, zastępując plątaninę kabli koaksjalnych na pojedyncze połączenie ethernetowe z funkcją POE. Dodatkowo, gdy monitoring IP jest połączony z najnowszą transmisją bezprzewodową, jest to warte uwagi rozwiązanie zdalnego monitoringu.

Odpowiedzialność zarządzania tysiącami ludzi w zakresie 4000 metrów oraz połączenie zdalne z samochodami policyjnymi, zarządzane są z centralnego pomieszczenia monitoringu.

Dzienny nadzór nad miastem, wymaga oczywiście wysoko wyspecjalizowanego systemu do monitoringu, który pomaga policjantom zredukować liczbę przestępstw oraz zwiększyć bezpieczeństwo ludzi.

 

Implementacja:

Zostały użyte Kamery Etrovision High Definition (HD) z funkcją dzień/noc oraz High Definition (HD) Pan Tilt Zoom. Oprogramowanie Alnet Systems Netstation zostało zainstalowane na serwerach IBM i jest używane do nagrywania materiału z kamer na jednej platformie ze zdolnością do kompresji DJPEG i transmisji lokalnej oraz internetowej z najwyższym procesem uwierzytelniania w celu ochrony i konserwacji nagrań przez wiele dni. Switche CISCO Gigabit POE zostały użyte w celu zapewnienia wysokiej jakości strumienia wideo, zasilania elektrycznego, i kontroli kamer przy użyciu jednego kabla.

Switche sieciowe CISCO zostały dostarczone w celu połączeń kamer z serwerem wideo, który ma zdolność nagrywania 30 dni zabezpieczonych nagrań na partycji RAID.

Wszystkie kamery HD zostały podpięte do jednego wideo serwera PC opartego na oprogramowaniu Alnet Systems Netstation, dzięki któremu możliwe jest nagrywanie z funkcją wykrycia ruchu przez 30 dni. Nagrania i sygnał live może być przesyłany po sieci lokalnej oraz internetowej przy użyciu zaawansowanych praw użytkownika. Umożliwiło to monitoring i kontrolę kamer CCTV lokalnie oraz poprzez łącze internetowe przy użyciu komputera lub telefonu. Każdy podzespół zawiera nieprzerwalne zasilanie sieciowe z podtrzymaniem do 24h, zapewniając ciągłą pracę monitoringu na wypadek awarii zasilania. Umożliwiło to utworzenie samowystarczalnego punktu CCTV odpornego na działanie warunków zewnętrznych.

 

Realizacja:

Zautomatyzowane lokacje takie jak nadzór miasta wymagają 24 godzinnego nadzoru w czasie rzeczywistym w celu prewencji przestępstw, terroryzmu, kataklizmu itp. . Rozwiązania CCTV dostarczone przez Alnet Systems umożliwiają 7 dni w tygodniu 24h dziennie niezależne i zdalnie sterowane operacje z nagrywaniem w czasie rzeczywistym i mogącym być zarządzanym z innych komputerów gdziekolwiek na świecie lub w sieci wewnętrznej. Jest to profesjonalne oprogramowanie zarządzające wydarzeniami, wideo, alarmami itp. z możliwością szybkiej weryfikacji i reakcji na szeroki zakres zdarzeń do każdej akcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zalety bezprzewodowej sieci CCTV Wideo IP zawierają:

 • Znaczna redukcja okablowania i spadek kosztów.
 • Świetny punkt dostępu z podglądem wideo na żywo
 • W pełni skalowalna - dodatkowe kamery mogą być dodane z każdego miejsca w sieci bez dodatkowego okablowania
 • Systemy monitoringu IP mogą być implementowane bez uszczerbku na całkowitej wydajności sieci IT - mogą być łatwo dopasowane do istniejących sieci komputerowych.
 • Kamery mogą być zarządzane i przeglądane z każdego miejsca w sieci.

 

Opinie:

"System nadzoru był ekstremalnie przydatny podczas naszych patroli policyjnych."

"Z nową technologią monitoringu można zapewnić bezpieczeństwo w każdym zakresie oraz zadbać o nadzór nad ruchem ulicznym, wydarzeniami na stadionie itp."